DRB stawia na społeczną odpowiedzialność biznesu

Spoleczna odpowiedzialność biznesu DRBCentrum Odszkodowań DRB podejmuje różnorodne aktywności w ramach szeroko pojętej działalności pozabiznesowej – w myśl koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu. Jako firma odpowiedzialna społecznie włącza się w życie lokalnych społeczności poprzez angażowanie się w regionalne inicjatywy, a także wsparcie finansowe szczytnych celów wpisanych w strategię przedsiębiorstwa.

Od początku istnienia DRB aktywnie wspiera różnorodne inicjatywy społeczne adresowane głównie do dzieci i młodzieży. W ostatnim czasie firma została partnerem strategicznym III Charytatywnego Maratonu Zumby, zorganizowała wewnętrzny, społeczny konkurs dla Agentów i zbiórkę nakrętek dla chorej dziewczynki, jak również podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse”.

IMG_2056Charytatywny Maraton Zumby w Legnicy jest inicjatywą, która ma na celu wsparcie podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Osoby biorące udział w tym maratonie poprzez zakup cegiełki przyczyniły się między innymi do dofinansowania letniego wypoczynku podopiecznych tej placówki. Centrum Odszkodowań DRB wspomogło tą szczytną akcję nie tylko finansowo, ale również poprzez aktywne włączenie się pracowników firmy w trening z instruktorami.

P1250189Oprócz angażowania się w liczne akcje charytatywne, DRB podejmuje również własne inicjatywy. W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu został zorganizowany wewnętrzny konkurs dla Agentów pod hasłem „Misja DRB w Twoim obiektywie”. Nagrodę finansową, w formie darowizny od Centrum Odszkodowań DRB, zwycięzca mógł przekazać wybranej placówce. Swoją wygraną zwycięzca przekazał na rzecz Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom” z Radzynia Podlaskiego. Dzięki przekazanemu wsparciu, dzieci z Placówki „Mój Dom” spędziły majówkę w parku linowym w Jedlance, gdzie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trzech trasach o różnym poziome trudności. Wszystko to w otoczeniu pięknego lasu sosnowego. W celu zachowania bezpieczeństwa dzieci ubrały się w specjalistyczną alpinistyczną uprząż, założyły kask oraz przeszły szkolenie posługiwania się sprzętem.

20160514_090009Kolejnym etapem wykorzystania środków finansowych przekazanych przez DRB był wyjazd na paint ball w Zbulitowie Dużym. Młodzież po specjalnym instruktażu oraz przebraniu się w stroje ochronne odbyła zaciętą rozgrywkę na specjalnie przygotowanym, leśnym poligonie. A już w czerwcu planowany jest kolejny wyjazd – tym razem zorganizowany dla najmłodszych podopiecznych Placówki – do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu.

DRB_Prezes DRB_Arkadiusz Bochnak– Nasza działalność wymaga tego, abyśmy kierowali się przede wszystkim empatią. Na co dzień pomagamy osobom poszkodowanym w wypadkach i ich rodzinom w zmianie ich życia na lepsze. Na takich działaniach jednakże nie poprzestajemy. Wiemy, że osób potrzebujących jest wiele, dlatego naszym celem jest również pomoc osobom potrzebującym w realizacji marzeń – mówi Arkadiusz Bochnak, Prezes Centrum Odszkodowań DRB.

Pracownicy Centrum Odszkodowań DRB w swoich działaniach nie zapominają również o osobach chorych i niepełnosprawnych – zorganizowali zbiórkę nakrętek dla Emilki, która cierpi na Hydranencephaly, czyli bardzo rzadką wadę mózgu. Między innymi dzięki wsparciu i zaangażowaniu pracowników oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy także włączyli się w tę inicjatywę, Emilka będzie mogła wyjechać na kosztowną operację, która niezbędna jest, aby dziewczynka uniknęła kontuzji bioder.

DSC_0664Centrum Odszkodowań DRB nawiązało także współpracę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” w Lubinie. Pierwszym etapem wspólnych działań jest dofinansowanie budowy całodobowego ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Lubinie. Projekt ten jest niezwykle ważny, gdyż w Polsce działa niewiele takich ośrodków, a osób, które chciałyby i powinny z nich skorzystać jest bardzo wiele. Ponadto w czerwcu odbędzie się kolejna inicjatywa „Równe Szanse”, którą DRB wsparło finansowo. Tym razem będzie to spotkanie integracyjne dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Promyk” i „Słoneczko” w Lubinie oraz uczniów szkoły niepublicznej w Lubinie. W trakcie spotkania odbędzie się m.in. prezentacja książki kucharskiej przygotowanej przez podopiecznych Stowarzyszenia, przedstawienie teatralne w wykonaniu uczestników Warsztatów „Promyk” i „Słoneczko” pt. „Sindbad” oraz wspólna zabawa.

Na tym Centrum Odszkodowań DRB nie poprzestaje, ponieważ społeczna odpowiedzialność biznesu na stałe wpisana jest w działalność firmy. Kolejne inicjatywy, które zostaną wsparte przez DRB to m.in. Festyn Rekreacyjny „Razem dla Dzieci” z okazji Dnia Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Firma sfinansuje również warsztaty terapeutyczne dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Golance Dolnej.