DRB wspiera Paraolimpiadę TPD 2015

avatar DRB_finaleCelem i misją działalności DRB jest pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach. Tym samym zgodnie z wartościami naszej firmy, działalność społeczna naturalnie wpisuje się w naszą misję. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa i dostrzegając pewne problemy społeczne, wspieramy wiele ogólnopolskich, jak i lokalnych inicjatyw, które są spójne z naszą działalnością.

Po ostatniej dużej inicjatywie, jaką był sponsoring konkursu Miss Polski na Wózku 2015 oraz ufundowaniu profesjonalnych hełmów ochronnych dla pracowników Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, tym razem zostaliśmy Oficjalnym Partnerem i Sponsorem XIII edycji Legnickiej Paraolimpiady TPD 2015. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2015 r. w legnickim Parku Miejskim.

DRB wspiera szczytną inicjatywę przekazując dla uczestników Paraolimpiady, zarówno nagrody w formie rzeczowej, jak i środki finansowe. Ponadto podczas Paraolimpiady będzie można skorzystać z specjalistycznych porad ekspertów DRB – na stanowisku firmowym.

– Jest nam niezmiernie miło wspierać tak szlachetną inicjatywę – komentuje Arkadiusz Bochnak, Prezes Zarządu Centrum Odszkodowań DRB. – Legnicka Paraolimpiada jest wydarzeniem bez precedensu w naszym regionie. Pozwala aktywizować sportowo osoby z niepełnosprawnościami, dostarczając im tym samym wiele radości i satysfakcji. Podczas tej imprezy każdy ma okazję na sportowe sprawdzenie swoich sił w miarę swoich własnych możliwości. Jesteśmy dumni mogąc wspomóc trzynastą Paraolimpiadę. Dzięki temu wszyscy możemy wspólnie pokazać, że życie po wypadku lub z niepełnosprawnością wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie negatywnie. Pokazujemy, jak wiele osób mimo pewnych przeciwności losu nie poddaje się i na co dzień realizuje swoje pasje oraz wciąż żyje aktywnie – dodaje Arkadiusz Bochnak, Prezes Zarządu Centrum Odszkodowań DRB.

logo_TPD_300x262Paraolimpiada jest wielkim sportowym wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz Legnicy. Co roku bierze w niej udział około 500 niepełnosprawnych sportowców z Dolnego Śląska – głównie Regionu Zagłębia Miedziowego. Celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości, spotkanie się w szerokim gronie, wymienienie się doświadczeniami życiowymi, a co najważniejsze uczestniczenie we wspólnej zabawie, gdzie nikt nie może czuć się inni bo wszyscy jesteśmy tacy sami. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Legnicy.

Naszym akcjom społecznym przyświeca ważny cel – pokazywanie, że granice nie istnieją, pozorne bariery są po to, by je łamać, życie nawet po wypadku może być piękne – ważne jest nasze wewnętrzne nastawienie oraz cele jakie sami sobie wyznaczamy i konsekwentnie realizujemy!

W ramach wydarzenia do Legnicy przyjedzie blisko 20 reprezentacji z placówek oświatowych, szkół integracyjnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowych. Paraolimpiadzie towarzyszyć będzie Integracyjny Festyn ,,Pożegnanie Lata 2015” z wieloma atrakcjami. Główna część Paraolimpiady odbędzie się 22 września (wtorek) w godzinach od 11:00 do 15:00 na stadionie bocznym w legnickim Parku Miejskim.

Paraolimpiada 2015