DRB z dumą wspiera młodych filmowców

Edukacja poprzez gry i zabawę, warsztaty i dużo uśmiechu – tak w skrócie można podsumować tegoroczną, 24. edycję Legnickiej Akademii Filmowej, której Sponsorem było Centrum Odszkodowań DRB.

10-dniowe wydarzenie to cykl integracyjno-edukacyjny dla osób w każdym wieku. Dla młodych widzów przygotowano „Filmowe Śniadania na Dziedzińcu” i warsztaty filmu animowanego a dla dorosłych Kino na Dachu.

Centrum Odszkodowań DRB objęło partronat nad porannymi spotykaniami na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Jego uczestnicy oglądali animowane bajki, a po projekcji grom i zabawom nie było końca. Dzieci oraz młodzież uczyli się także samodzielnego tworzenia filmów animowanych, a ich prace doglądali znani filmowcy od animacji m.in. Stanisław Lenartowicz – współtwórca polskiej wersji „Ulicy Sezamkowej” czy Jakub Woynarowski – znany twórca komiksów i filmów. Największym zainteresowaniem cieszył się performance audiowizualny, wykład o tworzeniu muzyki do animacji i gier komputerowych oraz premiera animowanej gry o Benjaminie Bilsem.

IMG_5707

IMG_5802

IMG_6103

Dziesięciodniowa 24. edycja Legnickiej Akademii Filmowej skierowana była głównie do najmłodszych,     ale nie pominięto także udziału dorosłych. Mogli oni wziąć udział w wydarzeniach jej towarzyszących – bezpłatnych projekcjach, które codziennie odbywały się wieczorem na Dachu Galerii Piastów i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Podczas oficjalnego zakończenia „Filmowych Śniadań na Dziedzińcu” Legnickiej Akademii Filmowej przedstawiciel naszej firmy wręczył wszystkim dzieciom dyplomy i upominki.Zwieńczeniem 24. edycji wydarzenia była Gala Finałowa LAF 2016, która odbyła się 20 sierpnia 2016 r. w Kinie Piast. W imieniu Prezesa Zarządu Centrum Odszkodowań DRB, Pana Arkadiusza Bochnaka, podziękowania za wsparcie i zaangażowanie w Legnicką Akademię Filmową, odebrała z rąk organizatorów przedstawicielka DRB – Marta Dec.

28

Tego też dnia, za swoją dotychczasową pracę filmową w ramach LAF, wspólnie z jury i zgromadzonymi tam przedstawicielami Marta Dec nagrodziła wielu zwycięzców.

1

Grand Prix w 24. Legnickiej Akademii Filmowej za film ,,Krzyk” zdobył 16-letni Szymon Ruczyński. To już trzecia wygrana tego młodego artysty ponieważ dwa lata temu otrzymał tę samą prestiżową nagrodę za film „Szach” natomiast w ubiegłym roku za utwór wizualny „Pęd”.

48

– Poziom konkursowych prac był bardzo wysoki, co nas i organizatorów niewątpliwie cieszy – podsumowuje tegoroczne przedsięwzięcie Marta Dec. – Wśród uczestników warsztatów znalazła się także grupa młodych filmowców, która przygotowała animowane logo Centrum Odszkodowań DRB. Jesteśmy pełni podziwu dla ich prac. Uczestnicy wykazali się nie tylko poczuciem estetyki, ale także zrozumieniem tematu i naszej branży. Jesteśmy dumni, że byliśmy Mecenasem tego wydarzenia,   a jego uczestnicy mieli możliwość spotkania się z kulturą. Niesienie pomocy jest fundamentem naszej działalności, tym bardziej jeśli chodzi o wsparcie dzieci. Ich zadowolenie i uśmiech są dla nas bezcenne – dodaje Marta Dec.

 

Fot. Piotr Florek-lca.pl