Jazda rowerem bez OC to duże ryzyko

Coraz częściej jeździmy na rowerach, więc i kolizji jest znacznie więcej. Do tego dochodzi stały problem z kradzieżami. Na łamach „Rzeczypospolitej” w artykule pt. „Jazda bez OC jest ryzykowna” swojej wypowiedzi eksperckiej w tym temacie użyczyła Edyta Szymkowiak, dyrektor Pionu Dochodzenia Roszczeń Centrum Odszkodowań DRB.

Oferta towarzystw dla rowerzystów jest całkiem bogata. Czasami nie odbiega od propozycji dla posiadaczy samochodów, tyle że sumy ubezpieczenia są dużo niższe.

Jak radzi Edyta Szymkowiak, dyrektor Pionu Dochodzenia Roszczeń w Centrum Odszkodowań DRB, przy wyborze polisy należy zwrócić uwagę na trzy sprawy: zakres ubezpieczenia, sumę ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności towarzystwa. Im szerszy jest zakres i im wyższe sumy gwarancyjne, tym rowerzysta może czuć się spokojniej.

Z materiału „Jazda bez OC jest ryzykowna” można dowiedzieć się jak przygotować się do wyprawy rowerowej, na co zwrócić uwagę przy wykupowaniu dedykowanych ubezpieczeń rowerowych oraz co zrobić, gdy przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek.

Pełen artykuł red. Reginy Skibińskiej do przeczytania na łamach Rzeczpospolitej z dn. 22.03.2018 oraz na portalu rp.pl – tutaj >>