Kongres Merytoryczny DRB za nami

11880544_967810463257126_7062801066578763817_nPonad 130 uczestników, 5 znakomitych prelegentów, w tym sam Wiceprezes Zarządu Grupy DRB Jan Buzalewicz, a także nominacje Dyrektorskie, tzw. Bohaterowie Zmian DRB i panele tematyczne – to tylko niektóre z punktów Kongresu Merytorycznego DRB, który odbył się 14 sierpnia 2015 r. w Pabianicach.

Zarówno Agenci z kilkumiesięcznym stażem, jak i Menadżerowie, aż po Dyrektorów Generalnych spotkali się na jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu Centrum Odszkodowań DRB w tym roku. Wszystkich łączył jeden fakt – są mocno zaangażowani w działalność DRB na rzecz osób poszkodowanych w wypadkach, są chętni wiedzy i wciąż mają jeden cel: pomagać osobom poszkodowanym i nieustannie rozwijać się w strukturach DRB, a ich praca przynosi wymierne efekty. To ich potencjał, mierzalne wyniki, konsekwentna praca, efektywność oraz polecenie Dyrektorskie wpłynęły na to, że dedykowani Agenci DRB mogli posiąść cenną wiedzę, która jak sami twierdzą, na pewno wpłynie na ich codzienną pracę w DRB:

„Na każdym szkoleniu pada jedno zdanie, które jest warte milion dolarów. Z kolei na tym szkoleniu padały one wielokrotnie, co świadczy o jego bardzo wysokim poziomie”.

Nominacje Dyrektorskie oraz „Bohaterowie Zmian DRB”

11822673_967811086590397_2256937939225355950_n

Kongres DRB rozpoczął Jan Buzalewicz, Wiceprezes Zarządu Grupy DRB. Tuż po tym nastąpiły nominacje Dyrektorskie, czyli podsumowanie ostatnich kilku miesięcy awansów w strukturach DRB na poziomy Dyrektorskie.

11218060_967812139923625_5388573700154594111_nNiespodzianką Trenerów dla zgromadzonych gości były wywiady na żywo z niektórymi z naszych tzw. Bohaterów Zmian DRB, czyli osób, którzy dzięki kilku ważnym decyzjom i konsekwentnej pracy osiągnęli w krótkim czasie bardzo dobre efekty w pracy DRB. Małgorzata Musiał i Grzegorz Kocur podzielili się swoimi dokonaniami oraz zdradzili swoje małe sekrety i tajniki efektywnej pracy w DRB.

Na jaką wiedzę mogli liczyć uczestnicy Kongresu?

Katarzyna Parol-Czajkowska, Dyrektor Departamentu Dochodzenia, Joanna Kostyszyn, Specjalista ds. kontaktu z siecią sprzedaży oraz Trenerzy sprzedaży DRB: Przemysław Paduch i Mariusz Szóstka podczas całodniowego wydarzenia przekazali wiele cennej wiedzy. Agenci szczegółowo poznali schemat organizacyjny Grupy 11889607_967910629913776_526564782654071614_nDRB wraz z opisem zadań i osób za nie odpowiedzialnych, a także obieg dokumentów DRB – począwszy od momentu wpłynięcia do Centrali DRB i ich rejestracji przez weryfikację, po zgłoszenie do towarzystw ubezpieczeń. Później został przedstawiony Agentom zakres usług DRB, a także zasady przyjmowania i kompletowania zarówno wypadków komunikacyjnych, jak i tych powstałych w miejscu pracy, w rolnictwie, w trakcie poślizgnięcia oraz wynikających z błędów medycznych. W tracie Kongresu Merytorycznego DRB, w ramach panelu „ABC Odszkodowań” omówiono ważne terminy odszkodowawcze. Uczestnicy otrzymali także wiedzę na temat regresów, Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, zasad odpowiedzialności oraz terminów przedawnień. Ponadto krok po kroku zrozumieli, jak wyglądają działania w ramach procesu likwidacji szkód na drodze przedsądowej. Zwieńczeniem spotkania był ponad 2-godzinny panel pytań i odpowiedzi.

Jak widać tematy poruszane podczas kilkugodzinnego Kongresu były różnorodne i zarówno osoby z większym stażem pracy w DRB, jak i te dopiero rozpoczynające, mogły posiąść nową wiedzę oraz ugruntować tą dotychczasową. Niewątpliwym atutem Kongresu było spotkanie z praktykami z Centrali DRB, które było cennym doświadczeniem dla wielu osób. Wtedy wówczas można było dokładnie zrozumieć jak od drugiej strony wyglądają pełne procesy odbywające się w Centrali DRB, a tym samym jak należy podchodzić do całej realizowanej sprawy. Kongres dał uczestnikom dużą dawkę wiedzy, która niewątpliwie przełoży się na efektywność i wysoki poziom obsługi klientów, czyli osób poszkodowanych w wypadkach, którzy potrzebują wsparcia i pomocy profesjonalnych Doradców, jakimi są właśnie Agenci DRB.

11880545_951653408209450_8824408251303435248_n

Najlepszą recenzją Kongresu DRB są opinie samych uczestników wydarzenia, które poniżej prezentujemy.

Robert Sakowicz

Dla mnie osobiście Kongres spełnił ważne dwie role…

Po pierwsze, uzyskałem kilka ważnych informacji pozwalających na zrozumienie mechanizmów samego procesu likwidacji szkód, a przede wszystkim tego jak istotna jest rola samych agentów w skompletowaniu dokumentacji niezbędnej do możliwie szybkiego uzyskania świadczeń . Wiedza ta daje pewność w poruszaniu się na rynku i pozwala użyć jej jako narzędzia w pracy z klientem. Wprowadzenie panelu pytań dało dodatkową wiedzę podczas analizy studium przypadków.

Po drugie, poznaliśmy osoby stojące za ostatnimi sukcesami DRB, co daje silną motywację i przekonanie o słuszności sprawy. Jestem przekonany, że entuzjazm, który udzielił się uczestnikom po szkoleniu zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami. Jestem przekonany, że organizowanie tego typu spotkań jest właściwie i przynosi duże efekty. PS: Na następne spotkanie przywiozę zdecydowanie więcej osób ze swojej struktury, bo wiem jak zdobyta tam wiedza jest cenna w codziennej pracy na rzecz osób poszkodowanych.

Żaneta Markulak

Uczestnictwo w Kongresie było dla mnie ważnym wydarzeniem pod względem podniesienia kompetencji. Co za tym idzie, czuję się teraz jeszcze lepszą specjalistką w dziedzinie. Dowiedziałam się co dokładnie dzieje się ze sprawą od momentu wejścia do Centrali. Jak wygląda proces negocjacji z TU. Uzyskałam cenne informacje na temat specyficznych zagadnień prawnych funkcjonujących w branży odszkodowawczej. Kongres pomógł mi zwrócić uwagę na istotne kwestie, które z pewnością przydadzą mi się w codziennej pracy, jak np. ważność kompletowania dokumentacji i jej wpływ na szybkość zgłoszenia, a co za tym idzie uzyskania odszkodowania dla osób poszkodowanych.

Karolina Kobylińska

Kongres DRB dał mi przede wszystkim ogromną dawkę bardzo przydatnej wiedzy, która pomoże mi w pracy z osobami poszkodowanymi. Do tego miałam okazję spotkać się z ludźmi, którzy odnoszą sukcesy, z którymi mogłam wymienić się doświadczeniami. Spotkanie uważam za bardzo udane i czekam na kolejne, bo mój „apetyt” na wiedzę urósł w zawrotnym tempie, a dobrze wiem, że to od naszej wiedzy i doświadczenia zależy właściwa obsługa osób poszkodowanych.

Dawid Chmura

Kongres DRB przeszedł moje najśmieszniejsze oczekiwania. Poznałem wielu fantastycznych ludzi, których zapewne bym nie poznał gdyby nie to wydarzenia. Gratuluję profesjonalizmu firmie DRB oraz wszystkim prelegentom. Wiedza zdobyta podczas tego jednego dnia doda każdemu pewności siebie i pozwoli ponownie utwierdzić się w przekonaniu, że DRB to sztab profesjonalistów, który dba o swoich Agentów, Pracowników, Partnerów oraz Klientów.

Jacek Tabin

Uczestnictwo w kongresie było dla mnie cennym doświadczeniem. Zdobyłem dużo nowej wiedzy, którą już wykorzystuję udzielając pomocy osobom poszkodowanych. Dodatkowo poznałem nowych ludzi. Mogliśmy wymienić się doświadczeniami, jak wygląda praca w rożnych rejonach kraju. Mogłem także przyjrzeć się liderom, co umacnia mnie w przekonaniu, że jeżeli wykażę się konsekwencją i wykonam podobne kroki, to sukces jest na wyciągniecie ręki. Uczestnictwo w Kongresie DRB dodało mi odwagi w przełamywaniu kolejnych barier, niewątpliwie to dopiero początek.

Więcej opinii i wspomnień z Kongresu Merytorycznego DRB można przeczytać TUTAJ >>

.facebook_1439632725875

11836905_10155932955530511_1170064642104963297_n