Odmowa wypłaty odszkodowania

Każdy z nas może spotkać się z sytuacją, gdy firma ubezpieczeniowa odmówi wypłaty odszkodowania lub zupełnie niesłusznie zaniży jego wysokość. W takiej sytuacji najlepiej spróbować ponownie porozmawiać z ubezpieczycielem – jeśli taka próba zakończy się bezowocnie, zawsze istnieje inna droga dochodzenia swoich praw – radzi ekspert Centrum Odszkodowań DRB Joanna Kostyszyn.

sroda_porada

Z pewnością na samym początku należy jeszcze raz odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Warto także dołączyć dodatkową dokumentację (jeśli ją posiadamy), która mogłaby lepiej zobrazować wysokość szkody lub zakres krzywdy, jakiej doznaliśmy na skutek zdarzenia.

Co zrobić jeśli odwołanie – nawet wsparte nowymi dowodami – nie będzie skuteczne? Warto wówczas powierzyć sprawę specjalistom, którzy dzięki doświadczeniu i znajomości rynku oszacują kwotę odszkodowania na jaką może liczyć poszkodowany i pomogą dochodzić jej na drodze sądowej. Eksperci zapewnią ponadto pomoc adwokata lub radcy prawnego, który w razie konieczności będzie reprezentować klienta przed sądem, w celu uzyskania odszkodowania w pełnej wysokości.

Jeśli firma ubezpieczeniowa odmówiła wypłaty odszkodowania lub uważasz, że zaniżyła jego wysokość – zgłoś się do nas! >>Wyrażam zgodę na przetwarzanie ... więcejWyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Odszkodowań DRB Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Legnicy, adres: ul. Rataja 28, 59-220 Legnica w celu udzielenia mi odpowiedzi na zapytanie przesłane przeze mnie za pomocą formularza.
 1
Wyrażam zgodę na przetwarzanie ... więcejWyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w formularzu, w celach marketingowych, obejmującą przesyłanie informacji drogą telefoniczną lub pocztową przez Centrum Odszkodowań DRB Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Legnicy, adres: ul. Rataja 28, 59-220 Legnica zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ. U. 2016 r. POZ. 922)
 1
Wyrażam zgodę na przesyłanie ... więcejWyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Centrum Odszkodowań DRB Sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Legnicy, adres: ul. Rataja 28, 59-220 Legnica zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2013 r., poz. 1422).