Odszkodowanie za stłuczkę na terenie Rosji

W jaki sposób starać się o odszkodowanie za stłuczkę na terenie Rosji, którą spowodował obywatel tego kraju? Zachęcamy do przeczytania porady eksperta Centrum Odszkodowań DRB, która ukazała się w odpowiedzi na pytanie czytelniczki ,,Twojego Imperium”.

Pod koniec wakacji miałam stłuczkę na terenie Rosji, którą spowodował obywatel tego kraju. Po zderzeniu moje auto nie nadaje się do użytkowania. Na miejscu spisaliśmy oświadczenie, ale nie wiem w jaki sposób mogę starać się o odszkodowanie?

W takim przypadku powinna Pani zacząć od sprawdzenia na stronie internetowej Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, czy ubezpieczyciel sprawcy ma w Polsce swojego przedstawiciela, tak zwanego korespondenta i który z polskich ubezpieczycieli pełni tę funkcję. Jeśli firma ubezpieczeniowa sprawcy ma korespondenta w naszym kraju, swoje roszczenia możemy kierować właśnie do niego. W przypadku, gdy na terenie Polski nie działa korespondent zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku ma wykupioną polisę OC, szkodę należy zgłosić w państwie wypadku bezpośrednio ubezpieczycielowi sprawcy. W przypadku, gdy sprawca nie był ubezpieczony, swoje roszczenia możemy zgłosić do funduszu gwarancyjnego w państwie wypadku.

Poradę eksperta można przeczytać także  >> tutaj

Ekspert: Marzena Walkowska, ekspert Centrum Odszkodowań DRB