Oto, co robić, gdy twoje dziecko ulegnie wypadkowi

Każdego roku w szkołach podstawowych w całej Polsce dochodzi do kilkudziesięciu tysięcy wypadków. Mimo to rodzice nie zawsze wiedzą, jak reagować, gdy dochodzi do wypadku. Dlatego, aby zwiększyć świadomość rodziców w tym temacie nasz ekspert DRB – Marzena Walkowska udziela praktycznych wskazówek na łamach „Rzeczpospolitej” oraz serwisu dla rodziców mamaDu.pl. Zachęcamy do lektury.

Gdzie zadzwonić, z kim się skontaktować? Jakie prawa przysługują opiekunom dzieci, które uległy wypadkowi? To szczególnie ważne w sytuacjach, gdy do wypadku dochodzi poza terenem szkoły, np. w na „Zielonej szkole” czy podczas wycieczki.

– W przypadku wyjazdów na wycieczki czy „Zieloną szkołę” nauczyciele i opiekunowie zobowiązani są do opieki nad dziećmi przez całą dobę. Jeżeli nasze dziecko ulegnie wypadkowi i dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu wskutek zaniedbania ze strony szkoły, wówczas możemy dochodzić zadośćuczynienia od organu prowadzącego placówkę – wyjaśnia Marzena Walkowska, Kierownik Zespołu Likwidacji Szkód Centrum Odszkodowań DRB.

Pełen artykuł na serwisie mamaDu.pl, red. pt.” Ta wiedza może ci się przydać! Oto, co robić, gdy twoje dziecko ulegnie wypadkowi” do przeczytania tutaj >>

Również „Rzeczpospolita” zainteresowała się ważnym tematem i naszego eksperta możecie przeczytać w art. pt. „Wypadek dziecka w szkole i poza terenem szkoły – co powinni wiedzieć rodzice” pod red. Dorota Gajos-Kaniewska – tutaj >>