Podsumowanie wyjazdów świątecznych na drogach

Z danych Komendy Główna Policji wynika, że podczas świąt (od piątku do wtorku) na polskich drogach doszło do 373 wypadków, w wyniku których śmierć poniosły 42 osoby, a 447 zostało rannych. Jak wygląda pełne podsumowanie wyjazdów świątecznych i co w przypadku wypadku? Na łamach portalu newsauto.pl odpowiada ekspert DRB.

Jednocześnie funkcjonariusze zatrzymali ponad 880 nietrzeźwych kierowców. Na polskich drogach trwała ogólnopolska akcja pod nazwą „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

Według Policji głównym powodem wypadków wciąż są m.in.: nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Mimo zaostrzonych w czerwcu tego roku kar w tym zakresie wśród Polaków rośnie tolerancja dla przekraczania dozwolonej prędkości.

– Osoby, które ucierpiały w wypadkach mogą, a nawet powinny ubiegać się o odszkodowania z polisy OC sprawcy. Niestety, wiele z nich nie ma pojęcia, że przysługuje im jakiekolwiek świadczenie za obrażenia ciała – zauważa Edyta Szymkowiak, Dyrektor Pionu Dochodzenia Roszczeń w Centrum Odszkodowań DRB.

Pełen artykuł z udziałem naszego eksperta pojawił się na łamach serwisu newsauto.pl i można go przeczyta tutaj >>