„Przedsiębiorstwo Fair Play 2015″ – kandydatura

Kandydatura-DRB_2014Po ostatnich licznych nominacjach, certyfikatach i nagrodach przyznanych dla DRB, przyszedł czas na kolejne. Tym razem Centrum Odszkodowań DRB uczestniczy w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” i walczy w nim o zdobycie prestiżowego certyfikatu.

W trakcie konkursu, DRB zostanie poddane szczegółowej weryfikacji i zmierzy się z najlepszymi polskimi firmami.

Podczas pierwszego etapu nasza firma poprzez ankietę online przejdzie wewnętrzne badania weryfikujące jej stan organizacyjny. Kolejno, w ramach drugiego etapu odbędzie się posiedzenie Komisji Regionalnej i Ogólnopolskiej, które ocenią pod kątem merytorycznym przesłane zgłoszenie, dokumenty i wybiorą najlepsze firmy, które przejdą do trzeciego etapu. Podczas ostatniego etapu odbędzie się szczegółowy audyt. Na podstawie jego wyników, Komisje wyłonią laureatów konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” i przyznają im certyfikaty „Przedsiębiorstwa Fair Play 2015”.

Strategia Grupy DRB mocno wpisuje się w przyjęte założenia i ramy programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”, gdyż jej cele w pełni realizują działania społecznej odpowiedzialności biznesu.

Główne założenia programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” to m.in. promocja etyki w działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw działających zgodnie z prawem i zasadami etyki oraz działań firm zgodnych z obowiązującym prawem i powszechnie przyjętymi normami społecznymi. Ponadto przyznanie certyfikatu, to dla jej laureatów ważny sygnał skierowany do wszystkich jej wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy. Dzięki niemu, firmy promowane są na rynku krajowym i zagranicznym, a ich kontrahenci mają gwarancję, że przedsiębiorstwa, z którymi współpracują, w pełni respektują na co dzień wartości etyczne oraz doskonale radzą sobie na rynku odnosząc sukcesy gospodarcze.

Warto podkreślić, że Centrum Odszkodowań DRB do tej pory otrzymało już m.in. trzy razu z rzędu certyfikat „Solidna Firma”, a uzyskanie tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest kolejnym celem – z pewnością nie ostatnim.