Szczęście dzieci społecznym priorytetem DRB

Po raz kolejny Centrum Odszkodowań DRB wsparło finansowo wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży z lokalnej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Tym razem podopieczni Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej mieli możliwość poznania dwóch bardzo interesujących miejsc, a mianowicie Młodzieżowego Teatru Cyrkowego „Cyrkland” oraz Huty Julia w Piechowicach.

SDC12287

Najpierw podopieczni Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej pojechali do Miłkowa, gdzie podczas przedstawienia i warsztatów w Cyrklandzie dzieci z zafascynowaniem i z zapartym tchem obserwowały niesamowite akrobacje młodych cyrkowców – często swoich rówieśników. W trakcie przedstawienia podziwiali skomplikowane żonglowania, chodzenie po linie czy też sprytne sztuczki magika.

Golanka DolnaPo zakończeniu cyrkowych warsztatów wychowankowie placówki udali się do Huty Julia. Tu dzieci miały okazję poznać proces powstawania prawdziwego arcydzieła. Zobaczenie na własne oczy jak z gorącej masy szklanej formowane są piękne figurki czy też wazony zrobiło na dzieciakach ogromne wrażenie. Z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się także w słowa przewodnika, który bardzo ciekawie objaśniał każdy etap produkcji.

– Wycieczka, oprócz celu integracyjnego dzieci  miała charakter edukacyjny. Nasi podopieczni poznali dwa różne zawody, które jednocześnie są pasją tych osób. Niewątpliwie pomoże to im wyborze swojej zawodowej drogi i głębszym zrozumieli własnych pasji i zamiłowań do różnych zawodów – podsumowuje Renata Pinczuk-Brymerska, Dyrektor Opiekuńczo-Wychowawczego Powiatu Legnickiego w Golance Dolnej. – Bardzo dziękujemy Centrum Odszkodowań DRB za sfinansowanie nam wspaniałego wyjazdu i możliwość poznania niecodziennych zawodów, a przy tym niezapomniane chwile podczas integracji.

Miłe podziękowania od Dyrektor Placówki i wychowanków wpłynęły do naszej firmy

podziekowanie dla DRB_spoleczna odpowiedzialnosc biznesu