Teatralne Mikołajki z DRB dla dzieci ze szpitala

Dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy mogły poczuć magię zbliżających się świąt i choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Wszystko dzięki pracownikom Centrum Odszkodowań DRB i aktorom z krakowskiego teatru „Za jeden Uśmiech”, którzy przenieśli podopiecznych szpitala w magiczny świat bohaterów mikołajkowego przedstawienia.

img_7968Dzieci z oddziału chirurgii i pediatrii 5 grudnia 2016 r. obejrzały wyjątkowe przedstawienie: „Przypadki niesfornej Agatki, czyli spotkanie ze Świętym Mikołajem”, które bardzo im się spodobało. Najmłodsi pacjenci szpitala z zaciekawieniem i uśmiechem na ustach śledzili przygotowania tytułowej Agatki do tego wyjątkowego okresu w roku. Takie wydarzenia to nie tylko forma zabawy i umilenia czasu, ponieważ mają one również duży wpływ na sam proces leczenia.

– Lekarze podkreślają, że w procesie leczenia najważniejsze jest właściwe nastawienie psychiczne pacjenta. W naszym szpitalu obserwujemy, że mali pacjenci, którzy w wyniku starań rodziny i personelu mają dobry nastrój i są radośni, dochodzą do formy znacznie szybciej – komentuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy szpitala. Na zakończenie występu aktorzy dostali gromkie brawa, nie tylko od dzieci, ale także od dorosłych, którzy również docenili możliwość chwilowego oderwania się od zmartwień. – Wszelkie działania mające na celu oderwanie najmłodszych podopiecznych placówki od trosk wynikających z choroby są wysoce pożądane. Z radością więc gościmy firmy, instytucje i osoby prywatne, które w okresie przedświątecznym odwiedzają dzieci z oddziału pediatrycznego i chirurgii dziecięcej. Ten miły gest to nieoceniony dar dla najmłodszych i wydatna pomoc dla personelu opiekującego się chorymi – dodaje rzecznik prasowy szpitala.

img_7825img_7901

Na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Po zakończeniu przedstawienia odwiedził ich gość specjalny – Święty Mikołaj, który wręczył prezenty sfinansowane przez Centrum Odszkodowań DRB. Po spotkaniu z gościem nadszedł czas na radosne harce, którym nie było końca.

– Jako firma odpowiedzialna społecznie rozumiemy, jak ważna jest integracja ze środowiskiem lokalnym. Dzięki takim inicjatywom poznajemy problemy, z którymi ludzie zmierzają się na co dzień. Stąd właśnie zrodził się pomysł spotkania mikołajkowego dla dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, aby w ten sposób wspierać ich w powrocie do zdrowia – podsumowuje Marta Dec-Supierz, specjalista ds. marketingu i public relations Centrum Odszkodowań DRB.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na portalu lca.pl – tutaj >>