uzyskana kwota: 200 000 PLN (sprawa w toku) – wypadek przy pracy

  • Uzyskana kwota przez DRB: 200 000 zł zadośćuczynienia, kosztów dojazdu oraz leczenia
  • Typ zdarzenia: wypadek przy pracy

Prace przeładunkowe z pewnością należą do czynności, w których stosunkowo często zdarzają się wypadki przy pracy. Ze względu na specyfikę prac zdarza się, że są one szczególnie tragiczne w skutkach. Tak też było w przypadku klienta naszej Firmy, który zgłosił się do Centrum Odszkodowań DRB w celu uzyskania stosownego odszkodowania. W wyniku prac DRB dla Klienta uzyskaliśmy świadczenia w wysokości ponad 200 000 złotych.

Jak wyglądała historia naszego Klienta?

Do naszej Spółki Centrum Odszkodowań DRB zgłosił się Pan Roman*, który doznał poważnych obrażeń w następstwie wypadku przy pracy, w którym uczestniczył. Poszkodowany, pracując  przy pracach przeładunkowych został przygnieciony jednym z worków nieprawidłowo i niestabilnie umieszczonych ponad pracownikami. Worek, który przygniótł Pana Romana ważył ponad tonę.

W wyniku wypadku Poszkodowany miał między innymi złamany kręgosłup, żebra, trzon kości kulszowej, a także uszkodzoną wątrobę i inne narządy wewnętrzne. Okazało się, że obrażenia były tak rozległe, że poszkodowany musi być stale pod opieką lekarza i rehabilitanta.

Nasza Firma po dokładnej analizie dokumentacji dokonała zgłoszenia w zakładzie ubezpieczeń.  W wyniku podjętych działań przez DRB, odpowiedzialność przez ubezpieczyciela odpowiedzialnego podmiotu została przyjęta i w wyniku prac DRB na rzecz Klienta wypłacono kwotę ok. 200.000 zł, na którą składało się zadośćuczynienie i koszty: dojazdu oraz leczenia.

W związku z wyczerpaniem sumy gwarancyjnej w TU DRB, wystąpiło bezpośrednio do pracodawcy o wypłatę dalszych świadczeń. Niestety pracodawca uznał, że wypłacona kwota z towarzystwa ubezpieczeń jest adekwatna i nie widzi podstaw do wypłaty dalszych świadczeń, na co Centrum Odszkodowań DRB się nie godziło. W związku z powyższym sprawę przekazaliśmy do naszej Kancelarii Radców Prawnych DRB, celem wystąpienia o dalsze zadośćuczynienie jak i odszkodowanie na drodze postępowania sądowego.

*dane osobowe zostały zmienione na użytek artykułu