uzyskana kwota: 49 500 PLN –
wypadek komunikacyjny

  • Proponowana kwota: propozycja ugody 30 000 PLN
  • Uzyskana kwota: 49 500 PLN
  • Typ zdarzenia: wypadek komunikacyjny – potrącenie pieszego
  • Data wypadku: 2013 r.

Nasz Klient wracając w lutym 2013 r. z pracy do domu nie spodziewał się, że ta podróż zakończy się w tak przykry sposób. Mężczyzna, idąc chodnikiem dostrzegł kierowcę, który próbował wyprzedzić jadącego przed nim kierowcę innego auta w niedozwolonym miejscu, gdzie na nawierzchni umieszczona była podwójna ciągła linia oddzielająca pasy ruchu. Manewr ten spowodował zderzenie obu aut. Kierowca poruszającego się odpowiednio pojazdu wjechał na chodnik i potrącił naszego Klienta. O pomoc w uzyskaniu należnego odszkodowania poszkodowany poprosił pracowników Centrum Odszkodowań DRB.

W wyniku zdarzania nasz Klient doznał następujących obrażeń: złamania obu nóg, w tym złamania otwartego lewej nogi, licznych złamań żeber oraz niedodmy płuca prawego. Zaraz po wypadku poszkodowany zgłosił się jednej z działających na rynku kancelarii adwokackiej, która w jego imieniu wystąpiła do towarzystwa ubezpieczeniowego z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. Ubezpieczyciel wypłacił poszkodowanemu zadośćuczynienie w wysokości jedynie 15 000 zł oraz zaproponował ugodowe rozwiązanie sprawy i wypłatę świadczeń na łączną kwotę 30 000 zł. Poszkodowany nie przyjął propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego i zgłosił się do Centrum Odszkodowań DRB z prośbą o dalsze reprezentowanie go w kontaktach z ubezpieczycielem.

W lutym 2017 roku pracownicy DRB złożyli odwołanie od decyzji wydanej przez zakład ubezpieczeniowy. W ramach odwołania na rzecz naszego Klienta zostały przyznane świadczenia w wysokości niemal 30 000 zł. Pracownicy DRB jednak na tym nie poprzestali. Złożyli kolejne odwołanie i rozpoczęli negocjacje mające na celu ugodowe zakończenie sprawy poszkodowanego. W wyniku podjętych działań w marcu 2017 roku towarzystwo ubezpieczeniowe ostatecznie wypłaciło Klientowi kolejne świadczenia w wysokości ok. 22 000 zł. Łączna suma wypłaconych świadczeń na rzecz poszkodowanego, wraz z zadośćuczynieniem z 2015 roku wyniosła ponad 67 000 zł.

Warto podkreślić, że dzięki działaniom podjętym przez DRB, nasz Klient uzyskał należne zadośćuczynienie w zaledwie miesiąc.

Zobacz inne zrealizowane sprawy przez DRB >>