Wypadek na nieodśnieżonym chodniku

W sezonie zimowym warto wzmocnić swoją czujność, bowiem śliska nawierzchnia, czy nieodśnieżone chodniki mogą okazać się wręcz niebezpieczne dla naszego zdrowia. W tym celu warto wiedzieć, jakie prawa przysługują nam w przypadku, gdy ulegniemy wypadkowi na nieodświeżonym chodniku.

Na jakie odszkodowanie możemy wówczas liczyć i na co zwrócić szczególną uwagę?

porada DRB_Edyta Szymkowiak_5

  • Jeśli zdarzy Ci się ‪wypadek‬ na nieodśnieżonym chodniku, bardzo dobrym dowodem potwierdzającym okoliczności zdarzenia będzie ‪protokół‬ powypadkowy.
  • Warto wykonać na miejscu zdarzenia ‪zdjęcia‬ (np. przy pomocy telefonu komórkowego), na którym będzie widać stan nawierzchni chodnika w miejscu upadku.
  • Do udokumentowania krzywdy będzie niezbędna ‪dokumentacja‬ medyczna z udzielenia pierwszej pomocy oraz z dalszego procesu leczenia, jeśli było kontynuowane.
  • Poza odszkodowaniem za doznane obrażenia można starać się o zwrot wszelkich poniesionych kosztów (należy je udokumentować stosownymi rachunkami).
  • Roszczenia odszkodowawcze należy zgłosić do podmiotu odpowiedzialnego za prawidłowe utrzymanie chodnika – powinien on wskazać zakład, w którym posiada polisę OC i jej dane. ‪Odszkodowanie‬ zostanie wypłacone przez Ubezpieczyciela.

Porada: Edyta Szymkowiak, Kierownik Działu Likwidacji Szkód Centrum Odszkodowań DRB