Wypadek na oblodzonym chodniku

Częstym wypadkiem do jakiego dochodzi zimą jest poślizgnięcie na oblodzonym chodniku i doznanie obrażeń ciała. Czy w takim przypadku należy się odszkodowanie i jakie podjąć kroki, by takie świadczenie uzyskać podpowiada ekspert Centrum Odszkodowań DRB, Edyta Szymkowiak.

post_ekspert-ES22

Obowiązek utrzymania chodnika w takim stanie, by móc bezpiecznie z niego korzystać, należy do zarządcy czy też właściciela danego terenu. Aby móc starać się o wypłatę odszkodowania należy udowodnić, że doprowadzenie do wypadku jest skutkiem zaniedbania z ich strony.

W takim przypadku najlepiej jest zrobić zdjęcie, które zobrazuje stan nawierzchni, w miejscu upadku. Jeśli na miejscu zdarzenia obecni byli świadkowie, należy spisać ich dane kontaktowe, aby w razie potrzeby sporządzili stosowne oświadczenie na temat okoliczności w jakich doszło do wypadku. Do potwierdzenia poniesionej krzywdy będzie potrzebna wszelka dokumentacja medyczna. Oprócz rekompensaty za obrażenia ciała doznane podczas wypadku, można się strać również o zwrot wszelkich poniesionych kosztów, takich jak na przykład rehabilitacja, czy zakup leków i przedmiotów ortopedycznych oraz zwrot utraconego dochodu.